Turkce English
     
Genel Müdürümüz M.Mesut BARKALE, TOBB bünyesinde faaliyetlerini sürdüren; Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi’nde Başkan Yardımcılığına seçildi.
 

26.07.2010 - ANKARA, TOBB/ TOBB bünyesinde faaliyetlerini sürdüren; Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi’nde Kaan Dericioğlu, Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi’nde Rüştü Terzi, Türkiye İçecek Sanayi Meclisi’nde Feyhan Yaşar Başkan seçildi. Meclis toplantılarında, seçimlerin ardından sektörle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

-Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi Başkanı Kaan Dericioğlu oldu. Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Tesisleri’nde toplanarak Başkanlık Divanı seçimlerini gerçekleştirdi.

TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete ile birlikte, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından üst düzey yöneticilerin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Meclis Başkanlığına Ankara Patent Bürosu Ltd. Şti. Genel Müdürü Kaan Dericioğlu, Başkan Yardımcılıklarına ise; Yetkin Mümessillik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Belgin Sağdıç ve Kimlik Patent Danışmanlık Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. Genel Müdürü M. Mesut Barkale oybirliği ile seçildi.

Toplantıda seçimin yanı sıra, gerçekleştirilen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı. Meclis; sektör raporu, meslek yasası, çalışma grupları ve mevzuatların son durumlarına yönelik konuları gündem maddesi olarak belirleyerek, patent ve marka vekilliğinin meslek olarak tanıtılması ile ilgili olarak, yapılması gereken çalışmaları görüştü.

Kaynak :http://www.tobb.org.tr/haber2.php?haberid=3073

 
 

 
Nişantaşı Mh. Dr. M. Hulusi Baybal Cad. No:4 Demirci İş Mrk. B Blok K:8 No:807 KONYA / TÜRKİYE
Tel: +90.332.235 61 06 - Fax: 235 61 08   mail: bilgi@kimlikpatent.com.tr